Albury: Albury Racing Club Thursday 20, January 2022

Meeting Type: Country (Non-TAB MEETING)
Race Index
1 2 3 4 5 6
Back to top
Rail Position:
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Good 4
Weather: Overcast
Penetrometer:
Track Information:
Results Last Published: Fri 21-Jan-22 10:01PM AEDT
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 29

Maiden,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 4 Time: 0:54.29 Last 600m: 0:35.55 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 4 PROPHET’S DAUGHTER Ron Stubbs Nick Souquet 0 N/A   Nostradamus / Februarytwelve
2 5 SOBEREEL (NZ) Mitchell Beer Billy Owen 2.71 0 N/A   Savabeel / Rehab
3 6 BRING A DAME David O'Prey Simon Miller 3.82 0 N/A   Sebring / Dama de Noche
4 3 OVER THE WORLD (NZ) Allan Fitzgerald Nick Heywood 4.83 0 N/A   Bullbars / Lady Atlanta
5 2 MAGNOLIA LASS David O'Prey Ms Hannah Williams 6.86 0 N/A   Danbird / Nirvana Lass
1 DARK COMPANY David O'Prey Ms Hannah Williams 0 N/A Valentia / Northern Review

Maiden,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 4 Time: 0:54.76 Last 600m: 0:36.07 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 4 PENNY STOCKS Mitchell Beer Ms Fiona Sandkuhl 0 N/A   Capitalist / Tumbling Dice
2 1 DAISY HEAD MAYZIE Mitchell Beer Nick Souquet 0.59 0 N/A   Sebring / Fuddle Dee Duddle
3 3 INTERNAL DESERT Graham Byatt Bradley Vale 2.53 0 N/A   Desert King / My Word
4 2 FLYING SPARKLES Chris Heywood Nick Heywood 5.42 0 N/A   Benfica / Verkko
5 5 TESTING THE CUGAT Heath Maclean Ms Hannah Williams 6.61 0 N/A   King Cugat / Testthebudget

Maiden,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 4 Time: 0:55.21 Last 600m: 0:35.98 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 VICTORY IDOL Gary Colvin Ms Hannah Williams 0 N/A   Ready for Victory / Rock Idol
2 4 UNDISTURBED Donna Scott Nick Heywood 2.53 0 N/A   Anacheeva / Wildcat Strike
3 1 ACROSS Mitchell Beer Simon Miller 2.96 0 N/A   Medaglia d'Oro / Segue
4 3 RAYAINE Mitchell Beer Ms Fiona Sandkuhl 3.17 0 N/A   Nicconi / Piccadilly
5 2 CACACHEEVA Des Perryman Bradley Vale 10.97 0 N/A   Anacheeva / Teshi Tallarah

Two-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 4 Time: 0:53.78 Last 600m: 0:34.87 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 3 OAMANIKKA Donna Scott Ms Coriah Keatings 0 N/A   Oamaru Force / Sinikka
2 1 ANOTHER ONE Gary Colvin Nick Heywood 0.08 0 N/A   Super One / Herewegoagain
3 5 SUNRISE RUBY Mitchell Beer Simon Miller 1.2 0 N/A   Casino Prince / Scarletta
4 2 MNEMENTH Mitchell Beer Nick Souquet 3.99 0 N/A   Eurozone / Yurrapendi
5 4 PARTICIPATOR (NZ) Tim Donnelly Ms Hannah Williams 4.44 0 N/A   Contributer / Ali Spur

Two-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 4 Time: 0:53.98 Last 600m: 0:35.05 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 5 TAP ’N’ RUN Ron Stubbs Nick Souquet 0 N/A   Reward for Effort / Out of Credit
2 4 SCARLET PRINCE Mitchell Beer Simon Miller 0.44 0 N/A   Casino Prince / Scarletta
3 1 HALO WARRIOR Donna Scott Nick Heywood 0.84 0 N/A   The Brothers War / Halo Halo
4 3 NAMARARI Mont Waters Ms Emily Waters 1.39 0 N/A   Wandjina / African Rain
5 2 ISOLA SACRA (NZ) Mitchell Beer Billy Owen 2.7 0 N/A   Sacred Falls / Capriella

Maiden,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Good 4 Time: 0:53.51 Last 600m: 0:34.59 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 3 SPARRING Ron Stubbs Nick Heywood 0 N/A   Fighting Sun / Lakemba Rose
2 4 THE PINK FOX Tim Donnelly Ms Hannah Williams 11.03 0 N/A   Foxwedge / Flamingo Lake
3 1 MAGIC JACK Phil Sweeney Ms Teighan Worsnop 12.4 0 N/A   Magic Albert / Armidala
4 2 PERSIAN DANCER Geoff Duryea Billy Owen 18.16 0 N/A   Choisir / Glamour Gal
5 BRING A DAME David O'Prey 0 N/A Sebring / Dama de Noche