Grafton: Clarence River Jockey Club Ltd Monday 29, March 2021

Meeting Type: Country (Non-TAB MEETING)
Race Index
1 2
Back to top
Rail Position: To be advised following the Race Meeting on Wednesday March 24th
Dual Track Meeting: N
Track Type: Turf
Track Condition: Soft 5
Weather: Fine
Penetrometer:
Track Information:
Results Last Published: Tue 30-Mar-21 12:59PM AEDT
Total Number of starters for this meeting (including emergencies) 16


Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:55.94 Last 600m: 0:33.91 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 1 APALALA Sally Taylor Jon Grisedale 0 N/A   Hidden Dragon / Jetling
2 11e EMBRACE ME (NZ) Edward O'Rourke Matthew McGuren 0.3 0 N/A   Shamexpress / Party Royal
3 10 ZAC ATTACK Edward O'Rourke Ashley Morgan 0.54 0 N/A   I Am Invincible / Hussy By Choice
4 2 BLEVIO Brett Dodson Matthew Bennett 0.6 0 N/A   More Than Ready / Steps to the Beat
5 5 JAY CURVE Edward O'Rourke Ben Looker 4.58 0 N/A   Not a Single Doubt / Jujube
6 9 SUGAR ZONE Fleur Blanch Ms Courtney Bellamy 6.58 0 N/A   Eurozone / Dark Brown Sugar
7 8 RAHAAN Julie Pratten Raymond Spokes 6.72 0 N/A   Mulaazem / Parclose
8 6 JUSTAWAY (NZ) Sally Taylor Luke Rolls 6.85 0 N/A   Thewayyouare / Hecuba
9 7 MALEKO Peter J Clark Ms Jodi Worley 12.93 0 N/A   Medaglia d'Oro / Kaimana
15e SEE IT THRU Stephen Lee Ms Leah Kilner 0 N/A All Too Hard / Mid Summer Music
14e LOLLY DOLLY Paul Smith 0 N/A Warhead / Monaleah
17e ZAVY’S HOPE Edward O'Rourke 0 N/A I Am Invincible / Epic Faith
16e CHURNING Edward O'Rourke 0 N/A Lonhro / Emmalene
3 DARK EURO Fleur Blanch Anthony Allen 0 N/A Eurozone / Dark Brown Sugar
4 HAMELIN BAY Stephen Lee 0 N/A Pierro / Maree Basse
13e TIOMO Donna Grisedale 0 N/A Uncle Mo / Sunday's Choice
12e NANAKOROBI YAOKI Fleur Blanch 0 N/A Shooting to Win / Miss Doubtfire

Maiden, Two-Years-Old and Upwards,

Track Name: Main Track Type: Turf Track Condition: Soft 5 Time: 0:56.78 Last 600m: 0:35.51 Timing Method: Electronic
Color Finish No. Horse Bonus Trainer Jockey Marg(L) Bar Wgt(kg) Pen(kg) B'mark SP Sire/Dam
1 11e PORTAFORTUNA Greg Kilner Ms Courtney Bellamy 0 N/A   Adelaide / Lucky Stone
2 9 TALITHA Aiden St Vincent Jon Grisedale 1.89 0 N/A   Good Journey / The Bay Rod
3 8 SLIMRUSTY Greg Kilner Luke Rolls 2.36 0 N/A   More Than Ready / Hasna
4 6 CONSULAIDE Aiden St Vincent Matthew Bennett 2.93 0 N/A   Adelaide / Empress Consort
5 2 ALLEZ BLUE Paul Smith Raymond Spokes 4.63 0 N/A   Cowboy Blue / Vain Moss
6 3 ANDY Andrew Parramore Matthew McGuren 5.68 0 N/A   Whittington / Kitty Cotswold
7 4 CASINO MOE Paddy Cunningham Ms Jodi Worley 16.07 0 N/A   Casino Prince / Platinum Dane
12e MARKWELL DREAMER Joseph Burges 0 N/A Dream Ahead / Ballerina Girl
10 YOU BEAUT JACK Angela Plumb 0 N/A Holler / Test Zone
5 CATCH A THOUGHT Matthew Dunn Matthew McGuren 0 N/A So You Think / Catching Moonbeams
1 PRATTEN PARK Stephen Lee 0 N/A Husson / Komachi
7 KOLCHAK Stephen Lee Jake Bayliss 0 N/A Teofilo / Off And On